اخبار روز

واکنش منفعلانه آمریکا به سخنان رهبری/ توافق را امضا نمی‌کنیم!

وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد که تا به خواست مطلوب خود برای دسترسی به تاسیسات نظامی ایران نرسد، توافق هسته ای را امضا نخواهد کرد.
واکنش منفعلانه آمریکا به سخنان رهبری/ توافق را امضا نمی‌کنیم!

به گزارش افکارنیوز، «ماری هارف» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنشی منفعلانه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر عدم دسترسی بازرسان آژانس بین المللی اتمی به تاسیسات نظامی ایران مدعی شد: عدم تضمین ایران در فراهم کردن امکان دسترسی به سایت ها یا فعالیت های نظامی برای آمریکا به منزله مشکلی تلقی می شود که امیدواریم طی پنج هفته آینده حل شود.

هارف در پاسخ به عدم امکان مصاحبه با دانشمندان هسته ای ایران اظهار داشت: برای ما دسترسی به تاسیسات نظامی در اولویت است و این مسئله ای است که در مذاکرات به آن پرداخته می شود. اما چنانچه در لحظه آخر در زمینه دسترسی آزادانه به تاسیسات ایران به آنچه که مطابق با خواسته مان باشد دست پیدا نکنیم توافق نهایی را امضا نخواهیم کرد و این موضوعی است که درباره آن صراحت کامل داریم.

وی در ادامه مدعی شد: تا به این جای کار توافق کرده ایم که لیستی از تاسیسات نظامی قابل دسترسی را تهیه و تنظیم کنیم اما همچنان درباره همه افراد و مکان هایی که آژانس بین المللی انرژی اتمی قابلیت دسترسی به آنها را خواهد داشت در حال مذاکره هستیم.

شهدا شرمنده ایم
سلام به سایت شهدا شرمنده ایم خوش آمدید. با نظرات خود بنده حقیر را راهنمایی فرمایید.
دسته‌ها
تغیر زبان
    Translate to: